Czy noszenie szelek u niemowlaka jest konieczne?

Witam Mojemu dziecku które bylo obrocone glowka do gory . Zbadano bioderka i powiedziano mi ze ma problem z prawym i po dwoch dniach zalozyli szelki pavlika . Po 2 tyg wyslali na przeswietlenie i okazalo sie ze bioderka sa zdrowe. Ale szelki kazda nosic w razie w do.6 tyg.. Czy noszenie tych szelek przez kolejne 4 tyg jest naprawde potrzebne ? I czy to jest mozliwe zeby sie tam wszystko zroslo w 2 tyg. Bo pani.na przeswietleniu byla zdziwiona ze wsadzili mi dziecko w szelki bez przeswietlenia . A dokładnie mial "dislocated hip" . Dziekuje za odpowiedz .

Lek. Michał Lenard

Sugeruję Pani zastosować się do zaleceń lekarza i kontynuować noszenie szelek. Pozdrawiam!