Czy obfite miesiączki powodują niski poziom żelaza?

Witam, od dłuższego już czasu mam problem z krwią. Moja lekarka rodzinna leczy mnie doraźnie, przepisując specyfiki mające podbić poziom żelaza. Endokrynolog wykluczył problemy z tarczycą. Obecnie od ponad miesiąca zażywam Feroplex, wyniki morfologi to: TIBC 418, Żelazo 36, UIBC 382, Hemoglobina 12,6, MCHC 31,8 a RDW-CV 15,6. Za przyczynę takiego poziomu żelaza upatruje się obfite miesiączki. Nie jestem do końca przekonana do tej teorii. Proszę o analizę moich wyników. Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się wypowiedzieć proponuje udac się do lekarza hematologa