Czy od razu rozpocząć nowe opakowanie Bonadea i stosować lek przez 21 dni?

Mam pytanie odnośnie stosowania leku Bonadea. Kończę opakowanie leku Qlaira(w którym jest 28 tabletek). Poprosiłam lekarza o przepisanie innego - tańszego leku. Zapomniałam dopytać o stosowanie leku Bonadea, ponieważ okazało się, iż w opakowaniu jest 21 tabletek. Za dwa dni kończę opakowanie leku Qlaira. Czy od razu powinnam rozpocząć nowe opakowanie Bonadea i stosować lek przez 21 dni i potem zrobić 7 dni przerwy? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani dokończyć opakowanie preparatu Qlaira, następnie bez robienia przerwy rozpocząć stosowanie preparatu Bonadea. Po przyjęciu 21 tabletek Bonadea należy zrobić 7 dniową przerwę po czym rozpocząć nowe opakowanie.