Czy Parogen wywołuje te objawy?

Dzień dobry, od 6 dni przyjmujemy lek Patogen 20mg , pierwsze cztery dni połowa tabletki, od wczoraj całą. Poranki mam tragiczne cały czas uczucie stalego napięcia, stres, ścisk w żołądku. Doraźnie przyjmuję hydrokzyzyne, dziś dostałam biegunki, czy to normalna reakcja na lek?

Zakładając że opis dotyczy leku Parogen (chyba wkradła się literówka) - są to dość typowe objawy towarzyszące pierwszym dniom / tygodniom stosowania leków z grupy SSRI. Można je łagodzić stosując doraźnie hydroksyzynę lub leki z grupy benzodiazepin (tylko na receptę). Wiąże się to z procesem dopasowywania się receptorów w układzie nerwowy do działania leku. Objawy te z czasem powinny się złagodzić. Warto uzbroić się w cierpliwość, żeby po ty czasie odnieść korzyści ze stosowania leku. W razie objawów uniemożliwiających pracę może Pani poprosić lekarza o L4.