Czy po okresie przypadają dni niepłodne?

Witam. Ogolnie mam nieregularny okres, ostatnia miesiaczka: 21 listopada. 26 listopada odbylam stosunek plciowy z zabezpieczeniem (prezerwatywa) ale obawiam sie ze moglo byc cos nie tak. 27 listopada zrobilam test owulacyjny i wyszedl negatywny. Czytalam ze kilka dni po okresie sa dni nieplodne. Jest powod do obawy?

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!
Tak, jest to teoretycznie okres niepłodności względnej (występującej przed owulacją). Celem uzyskania pewności, polecam wykonać test ciążowy lub oznaczenie beta-hCG z krwi. Najlepiej wykonać go w dniu spodziewanej miesiączki.
z poważaniem
lek. Michał Kurek