Czy po przeszczepie komórek macierzystych wróci sprawność ręki?
Dzień-dobry ! Mam uszkodzony prawy bark, badanie tomografem wykazało degeneracje ścięgien ( rotatorów ). Rehabilitacja barku ( kilka turnusów ) dała taki efekt że ustał nieco , ale nie do końca ból tegoż barku. Ale sprawność reki nie wróciła. lekarz zalecił i przeszczep komórek macierzystych. Moje pytanie brzmi : czy to nie jest szkodliwe, i czy ta kuracja wróci sprawność reki . Czy zbieg jest bolesny ? dziękuje za odpowiedź.
ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Witam, W zależności od rozległości uszkodzenia przeszczep komórek macierzystych umożliwia regenerację chrząstek i kości. Jest to jednak stosunkowo młoda metoda leczenia i nie są znane wyniki leczenia w przypadku chorób ścięgien i mięśni, a regeneracja nerwów dzięki komorkom macierzystym jest na razie niemożliwa. Sam zabieg nie jest bardzo bolesny - komórki macierzyste podawane są igłą w chore miejsca, nie jest konieczne nacinanie skóry