Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po przeszczepie komórek macierzystych wróci sprawność ręki?

Dzień-dobry ! Mam uszkodzony prawy bark, badanie tomografem wykazało degeneracje ścięgien ( rotatorów ). Rehabilitacja barku ( kilka turnusów ) dała taki efekt że ustał nieco , ale nie do końca ból tegoż barku. Ale sprawność reki nie wróciła. lekarz zalecił i przeszczep komórek macierzystych. Moje pytanie brzmi : czy to nie jest szkodliwe, i czy ta kuracja wróci sprawność reki . Czy zbieg jest bolesny ? dziękuje za odpowiedź.
ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, W zależności od rozległości uszkodzenia przeszczep komórek macierzystych umożliwia regenerację chrząstek i kości. Jest to jednak stosunkowo młoda metoda leczenia i nie są znane wyniki leczenia w przypadku chorób ścięgien i mięśni, a regeneracja nerwów dzięki komorkom macierzystym jest na razie niemożliwa. Sam zabieg nie jest bardzo bolesny - komórki macierzyste podawane są igłą w chore miejsca, nie jest konieczne nacinanie skóry

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy