Czy po usunięciu tłuszczaka należy wykonać badanie histopatologiczne?

Witam dzisiaj miałam usuwanego tłuszczaka pod łopatka był spory bo miał aż 7,5/5,5 cm chirurg jak go wycial stwierdził że to typowy gładki tlusczak i że nie ma potrzeby wysyłać go do badania histopatologicznego. Czy może odrazu stwierdzić że nie ma takiej potrzeby i że on jest łagodny a nie złośliwy? Trochę mnie to martwi że lekarz nie widzi potrzeby wysłania do badania

Jeżeli lekarz wycinający zmianę jest pewny rozpoznania to nie musi wysyłać do histopatologa.