Czy podczas stosowania antybiotyku należy przerwać starania o ciążę?

Witam, dzis po wizycie u lekarza dostalam antybiotyk Zinnat500 na zapalenie gornych drog oddechowych. Od miesiaca staramy sie z partnerem o dziecko. W dn.5.11 dostalam planowo okres, testy rowniez wykazaly brak ciazy. Czy powinnismy na czas antybiotku zaprzestac staran?

Lek. Tomasz Budlewski

nie sądzę aczkolwiek dla własnego samopoczucia i jak sądzę efektywności lepiej się wstrzymać.