Czy pomimo zażycia tabletki występuje duża szansa na zajście w ciąże czy nie?

Szanowna Pani doktor/ Szanowny Panie doktorze Podczas stosunku z partnerem pękła nam prezerwatywa w tym samym momencie niestety doszło do wytrysku. Partner od razu się wycofał, ale nie mamy pewności, czy całe nasienie zostało w prezerwatywie czy nie bo pękła w połowie na bocznej ściance. Jestem w 11 dniu cyklu cały cykl trwa u mnie 28 dni za 4 dni mam owulacje. Zazylam tabletkę dzien po w ciągu 17h po stosunku. Czy pomimo zażycia tabletki występuje duża szansa na zajście w ciąże czy nie ?

Lek. Tomasz Budlewski

tak istnieje ryzyko ciązy pomimi przyjęcia tabletki „po”
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.