Czy powinnam odczekać ze staraniami o dziecko po tym zabiegu?

Dzień dobry. Wykonałam dwu -krotnie zabieg lipolizy iniekcyjnej w okolice żuchwy oraz policzki , za każdym razem po 10 ml preparatu. Z mężem chcemy zacząć planować ciąże jednak teraz boje się że zabieg mógł obciążyć nerki i wątrobę i powinnam odczekać jakiś czas przed podjęciem starań o dziecko. Czy moje obawy są zasadne? Czy powinnam wykonać jakieś badania kontrolne po tym zabiegu żeby być pewnym że nie wpłynie on na ewentualną ciąże? Dziękuje

Dzień dobry, od ostatniej lipolizy należy odczekać 3 tygodni i można rozpocząć starania o dziecko. Dodatkowo można wykonać badania gospodarki lipidowej oraz panel badań sprawdzających funkcję wątroby i nerek.