Czy powinnam się martwić, że główka przestała rosnąć?
Witam, Na ostatnim USG ciąży w 24 tyg zaniepokoił mnie rozmiar główki mojego dziecka. Zaznaczona jest jako ponad tydz młodsza od wieku ciążowego ( centyle 3,1%), a dwa tyg młodsza od brzuszka. Czy powinnam się martwić, że główka przestała rosnąć? Wcześniej wszystkie wymiary były ok. Proszę o interpretację wyniku: 24 tydz 3d: BPD 5,87 cm 24w0d HC 21,05 cm 23w1d AC 20,40cm 25w0d FL 4,24 cm 23w6d HL 4,16 cm 25w1d Cereb 2,56 23w1d Dziękuje.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Konieczne porównanie wyników i dalsza obserwacja , proszę pamiętać iż badanie usg jest subiektywne wiec mogą być pewne różnice w pomiarach proszę kierowac się zaleceniami lekarza prowadzącego ciąże