Czy powinnam zgłosić się do chirurga z tymi objawami?

Witam! W maju 2019 (a wiec ponad rok temu) po wypadku mialam wykonana rekonstrukcje powieki i silikonowy implant policzka. Rana policzka byla bardzo gleboka i rozlegla na 6cm. Ostatnio wrocily silne bole i opuchlizna lewej czesci twarzy - policzek i gorna powieka. Jest to normalne zajwisko (np. na skutek deszczowej, zmiennej pogody) czy powinnam zglosic sie do chirurga, ktory operowal? Pytam tutaj, poniewaz juz raz spanikowalam z podobnymi objawami (jednak bylo to kilka miesiecy po operacji), okazalo sie wtedy, ze na USG itp wszystko gra a objawy byly jedynie oznakami leczenia. Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam

Witam,

Zawsze najbezpieczniej być pod kontrolą lekarza prowadzącego i jeżeli występują niepokojace objawy to należy się zgłosić na konsultację celem oceny.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Paul