Czy problemy gastryczne mogą być spowodowane chorobą tarczycy?

Witam! Potrzebuję oceny specjalisty.Otóż od ponad 2tyg mam problemy z przewodem pokarmowym.Zrobiłam badania morfologię,mocz,ALAT, TSH i kreatyninę. Wszystkie wyszły w normie po za TSH- niedoczynność tarczycy 5,45 w (normie od 0,25-5) i tu moje pytanie,ponieważ lekarz rodzinny twierdzi,że moje objawy są typowe dla niedoczynności.Otóż mam problemy z wypróżnieniem.Mam parcie w jelitach ale nie mogę się załatwić a jeśli już to na rzadko,towarzyszy przy tym ciężkość na brzuchu,gazy,odbijanie i zgaga.

Dzień dobry,

faktycznie Pani problemy z jelitami i wypróżnieniem mogą wskazywać na chorobę tarczycy - co potwierdziło si w badaniu hormonalnym.

Powinna się Pani skontaktować z endokrynologiem, który wdroży odpowiednie leczenie farmakologiczne, a take warto skonsultować się z dietetykiem, który wskaże odpowiedni sposób odżywiania się przy niedoczynności tarczycy.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga