Czy problemy z jelitami są wynikiem alergii?

Od ponad roku choruję na jelita, mam co rano luźne stolce, przeważnie raz i problemy trawienne, robiłam testy na alergię i nietolerancje, z alergii nic mi nie wyszło (zrobiłam ok. 60 produktów w tym owoce i miód, wszystkie orzechy i zupełnie nic wskaźnik 0), z nietolerancji nie wyszło mi nic, w nietolerancji wysokiej, jedynie jajka jako średnia nietolerancja i produkty zbożowe jako nietolerancja niska do obserwacji. Jajka odstawiłam wg zaleceń na 3 miesiące, zjadłam je ostatnio i czułam się w miarę ok, ale ostatnio zjadłam na kolację łososia z sałatką i po chwili strasznie zaczęła mnie ciągnąć szyja, nie wiem jak to określić (lekarz powiedział, ze to może być po prostu nadkwasota albo stres - możliwe) i to minęło rzeczywiście po leku ziołowym na uspokojenie, ale dostałam biegunkę i drętwienia twarzy. W domu miałam zyrtec i wzięłam na wszelki wypadek, ale nie odczułam większej różnicy. Myślałam, że do rana mi przejdzie, ale niestety, rano się obudziłam i miałam mniejsze drętwienie, ale to było jakby napadowe. Pojechałam w końcu na ostry dyżur, zbadali mi krew i mocz i może najlepiej podam wyniki: Leukocyty 6,70 4,5-10,0 Erytrocyty 4,16 (zaniżone) 4,20-5,40 Hemoglobina 13,2 12 - 16 Hematokryt 38,3% 37-47 MCV 92,1 81-94 MCH 31,7 28-34 MCHC 34,5 31-38 RDW-CV 11,9% 11,5-14,5 RDW-SD 38,8 36,4-46,3 Płytki krwi(zaniżone)137 150-400 PDW 15,3 9,8-16,2 P-LCR 41,6 19,1-46,6 PCT 0,17 0,08-11,0 MPV 12,1 (zawyżone) 8,0-11,0 Rozmaz krwi automatyczny NEU 4,71 1,90-7,00 NEU% 70,4(zawyżone) 40 - 68 LYMPH 1,34 0,90-5,00 LYMPH% 20,0 19-48 MON 0,63 0,29-0,71 MON% 9,4 4,7-12,5 EOS 0,00 (zaniżone) 0,04-0,30 EOS% 0,0 (zaniżone) 0,7-5,8 BASO 0,0 0,00-0,20 BASO% 0,1 0,0-2,0 IG (granulocyty niedojrzałe) 0,01 0,00-0,09 IG (granulocyty niedojrzałe) % 0,10 0,00-0,60 Biochemia Sód 129 (zaniżone) 135-145 Potas 3,80 3,5-5,3 Wapń 2,29 2,09-2,54 Glukoza 84 70-110 Kreatynina 0,53 0,50-0,90 Amylaza całkowita 59 28-100 Lipaza 24 13-60 Białko ostrej fazy CRP 0,0 >5,0 stany zapalne Amylaza całkowita w moczu 125 <460 Wcześniej pełną morfologię i elektrolity robiłam w przychodni 2 tyg. temu i wszystko było w porządku, wszystkie wyniki były prawidłowe w normie. W szpitalu podano mi elektrolity i sód, powiedziano mi, że takie drętwienie mogło być spowodowane niedoborem sodu. Lekarz na wszelki wypadek dał mi jednak lek dożylnie na alergię - corhydron 100mg, ale chyba nie odczułam większej różnicy, nadal miałam lekkie drętwienie, które ustąpiło jakoś w nocy, nad ranem już było w porządku. Czy takie objawy mogą być wynikiem alergii? Mówiono mi, że podczas napadów alergicznych EOS jest znacznie podwyższone, czy to prawda? Ja mam obniżone. Lekarz powiedział mi, żebym więcej soliła jak jest tak gorąco i że niekoniecznie musiałam mieć taką reakcję na łososia a mógł być po prostu hodowany sztucznie na chemii i to mi zaszkodziło. Zalecił również dokładne zbadanie pasożytów, ponieważ moje problemy ze zdrowiem zaczęły się od pobytu w Izraelu, na którym dostałam zapalenia pęcherza, niestety nie brałam do tego probiotyku, a żywiliśmy się często na mieście. 2x miałam lamblie w kale, ale podobno je wyleczono, zalecono mi badanie volla, podobno lepiej wykrywa obecność ich we krwi. Niepokoją mnie też obecne wyniki, bo są chyba trochę anemiczne. Proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisane objawy raczej nie wskazują na alergię. Wyniki wymagają powtórzenia po około 2 tygodniach i ponownej oceny pod kątem spadku liczby erytrocytów oraz oceny elektrolitów. Zgodnie z zalecenia i proszę nieco więcej solić oraz spróbować prowadzić zdrowy tryb życia.

Pozdrawiam