Czy przepuklinę można mieć od wewnętrznej strony uda?

Witam czy przepukline można mieć od wewnętrznej strony uda ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Proszę opisać dokładnie o którą część uda Panu chodzi - jeśli ma Pan na myśli okolicę przy pachwinie - to tak.

Aleksander Ropielewski

Zazwyczaj przepuklina występuje od wewnętrznej strony uda. Może to być przepuklina udowa lub pachwinowa. Decyduje jej położenie w stosunku do naczyń nabrzusznych dolnych.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski