Czy przyczyną wysokiej temperatury u 2-letniego dziecka mogą być panujące upały?

Wczoraj córeczka (2 lata 8 miesięcy) dostała nagle wysokiej gorączki - 38,5. Po paracetamolu zeszło do 37, wieczorem temperatura znów wzrosła, więc przed snem podaliśmy jeszcze jedną dawkę leku. Rano obudziła się z 40 stopniami również bez żadnych innych objawów - paracetamol i ciepła kąpiel (35 stopni temperatura wody). Co jeszcze można zrobić? Czy przyczyną wysokiej temperatury mogą być panujące upały? Mamy dość gorąco w mieszkaniu (28 stopni).

Szanowny Panie,
Podwyższona temperatura ciała może wiązać się z wysoka temperaturą otoczenia ale zwykle jednak jest ku temu inna przyczyna. Najczęściej jeśli nie obserwuje Pan objawów choroby może to być zakażenie układu moczowego. Należy wykonać badanie ogólne moczu i ewentualnie pokazać sie u lekarza w celu analizy wyniku oraz zbadania dziecka.

z poważaniem,

J.Zachwieja