Czy rak szyjki macicy może powrócić po amputacji szyjki?

Witam,
mam 2 dzieci, w 2005 roku miałam amputację szyjki macicy z powodu nadżerki, bardzo dużej (CIN III+ HPV), po operacji powiedziano mi, że już nigdy nie będę miała kłopotów z nadżerkami ani z rakiem, usunięto wszystko, co było chore.
Po urodzeniu drugiego dziecka miałam okres, regularnie jak w zegarku, co 30 dni (trwa 5 dni), zawsze 12.-13. danego miesiąca, niestety w listopadzie 2010 miałam okres właśnie 13., a potem 29. znowu było krwawienie, trwało 3 dni.
Oczywiście już w grudniu - 13. nie było okresu, za to 29. dostałam okres - „nieokres”, bo trwał 1 dzień, a potem przez 2 dni miałam tylko brązowe plamienie, dodam, że 3 lata temu miałam lekką hiperprolaktynemię i zanik ciałka żółtego, brałam zastrzyki.
Moje pytanie - czy to zaburzenia hormonalne, czy może powrócił rak?
Proszę o odpowiedź, dziękuję z góry!

Witam serdecznie,
aby postawić rozpoznanie w Pani przypadku, konieczna jest konsultacja ginekologiczna. Nie można bez badania postawić diagnozy.
Najprawdopodobniej są to zaburzenia hormonalne. Ale niewykluczone, że są to sprawy rozrostowe.
Proszę nie zwlekać z wizytą u ginekologa.