Czy rana goi się prawidłowo po usunięciu torbieli gruczołu Bartholina?

Miałam zabieg marsupializacji gruczołu bartholina 5 tygodni temu, a strona na której był zabieg wciąż jest znacznie powiększona i szwy dalej się utrzymują. Czy to normalne? Również nie miałam możliwości udać się do lekarza odrazu po zabiegu i będę szła dopiero za tydzień i boje się ze bez tej wcześniejszej konsultacji coś popsułam i rana może goić się źle...
KOBIETA, 19 LAT 2 tygodnie temu

Jeżeli ma Pani wątpliwości, czy proces gojenia się rany przebiega prawidłowo to musi Pani zgłosić się na wcześniejszą konsultację do ośrodka, w którym przeprowadzono zabieg. Niestety nie istnieje możliwość oceny stanu rany na podstawie samego opisu, musi Pani zostać zbadana.