Czy rozpocząć suplementację kwasu foliowego w ciąży?

Witam mam pytanie niedawno dowiedziałam się że jestem e ciąży w 4 tygodniu robiłam test z krwi a wizytę mam 6 czerwca i czy ja mogę iść do apteki i kupić kwas foliowy czy mam czekać na ta wizytę a nie ukrywam ze jestem poraz 1. I mam pytanie czy mogę korzystać z sauny??

Co do kwasu foliowego to nie tylko Pani może, ale wręcz powinna zacząć od razu zażywać (zalecane jest rozpoczęcie przyjmowania na 6 miesięcy przed zajściem w ciążę). Najlepiej jest zażywać preparat złożony dla kobiet w ciąży zawierający kwas foliowy oraz wszystkie inne witaminy i minerały wspomagające prawidłowy rozwój dziecka (np. Feminbion Natal 1 na tym etapie ciąży).
Co do sauny to jest ona odradzana w ciąży.