Czy rzeczywiście grozi mi amputacja?

Po kilku zabiegach (najróżniejszych) lacznie z bajpasami w prawej nodze mam zatkana tetnice od polowy kolana do polowy lydki. Lekarze widza już tylko jeden sposób brrrr - amputacja nogi. Tak sobie chodze z ta zatkana tetnica z wielkim bolem. Chcialem dodac ze podczas zabiegu wszczepienia bajpasu uszkodzona mi został glowny nerw kulszowy z czym się wiaze b sila przeczulica. Czy ktoś jest w stanie mi cos doradzić?????? Jestem zrospaczony tym wszystkim. Chodze z niemiłosiernym bolem. Proszę o cokolwiek. Pozdrawiam wszystkich i zycze drowia

Jeśli palił Pan lub nadal pali papierosy, jeśli współistnieje cukrzyca i są objawy niedokrwienia, a metody zachowawcze się wyczerpią to amputacja będzie postępowaniem z wyboru. Z doświadczenia wiem, że różne zabiegi typu sympatektomia lędźwiowa, terapia hiperbaryczna ---- są mało skuteczne. Każdy przypadek jest inny i trzeba bardzo indywidualnie z rozwaga rozpatrywać, bo kończyny nie odrastają.