Czy skoki cukru mogą być spowodowane stresem?

Witam. Mam 20 lat. Na badaniach wstępnych do pracy był pomiar cukru we krwi. Nie wiedziałam, ze taki pomiar będzie wykonywany i zjadłam 30 min przed badaniem gofra z cukrem pudrem. Lekarka zmierzyła mi cukier i okazało się ze mam go 220 mg. W domu wieczorem 2h po ostatnim posiłku razem z mama(pielęgniarka) mierzyliśmy i miałam 105. Na czczo rano miałam 94. Poszłam znowu do lekarki, powiedziałam ze może być to błąd przez np cukier puder na palcu bo to niemożliwe ze miałam aż taki cukier, jeśli w ten sam dzień miałam normalny wieczorem. Ona stwierdziła ze nie da mi uprawnień do pracy, jeśli nie zrobię krzywej cukrzycowej. Dziś te badanie miałam robione, na czczo cukier wynosił 110 wiec sporo, nie wiem czy tak na mnie zadziałały nerwy. Wyniki badań jutro, boje się ze na prawdę może być to cukrzyca. Jestem bardzo szczupła osoba, nie odmawiam sobie słodkiego, ale nie jem tez bardzo niezdrowo. Nie uprawiam sporotow, ale dziennie chodzę po 2,3km, wiec jakiś ruch mam. Czy skok cukru może być spowodowany stresem?

Dzień dobry, Proszę na spokojnie poczekać na wyniki badań i udać się z nimi do lekarza. Cukier na czczo 110 nie oznacza cukrzycy, to można stwierdzić już od razu. Jest to jednak wynik za wysoki i należy dowiedzieć się dlaczego. Wynik pomiaru po gofrze z cukrem pudrem jest zupełnie niemiarodajny, więc proszę się nim nie sugerować. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia, Marek Aleksander Przondo Dyplomowany dietetyk http://dietetyczny.guru/ http://facebook.com/dietetycznyguru/