Czy sporty walki to objaw choroby psychicznej?

Dzień dobry. Zastanawiałam sie ostatnio czy zachętki do różnych sportów walki szczególnie boksu, gdzie często trzeba uderzać w drugiego człowieka są czymś normalnym. Czy tacy ludzie nie są w pewnym stopniu upośledzeni psychicznie. Ktos możemy powiedzieć, ze to tylko sport ale jednak trzeba wyjść i uderzać drugiego człowieka. Czy może jednak jest to normalne?

Dzień Dobry Pani,

Odnosząc się do Pani pytania..., domniemam, że boks jest sportem, w którym jest większa przestrzeń/możliwość/potrzeba wyrażania
nie wyrażonych (najczęściej trudnych z przeszłości) emocji.

Istnieje tzw. przyczynowość tego, jakie mamy hobby/zainteresowania...

Serdeczności i pomyślności Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Szanowna Pani,
boks jest niebezpiecznym sportem dochodzi do mikro urazów, w głowie, co może powodować trwałe zmiany.
Pozdrawiam serdecznie