Czy stosunek 3 dni po miesiączce bez wytrysku mógł doprowadzić do ciąży?
witam . do 37 tyg ciązy usg wykazywalo tydzień młodsza ciaze czy moglo dojsc do zaplodnienia pozniej ? ostatnia miesiaczka 26.10.13r .z Om termin na 2.08.14 a z usg na 09.08.14r?czy stosunek z 3.11.13 bez wytrysku 3 dni po miesiączce mogl doprowadzic do ciazy czy raczej pozniejsze.? czy w preejakulacie znajdują sie plemniki zdolne do zapłodnienia ?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania
Witam!
Nie podała Pani który to był zień cyklu ( krwawienie miesiączkowe trwa różnie u różnych kobiet). Nie zawsze termin porodu z OM i z usg muszą się zgadzać co to dnia mogą być takie rozbieżności-jest to ocena orientacyjna terminu porodu. Nie można też z pewnością wykluczyć że doszło do zapłodnienia w wyniku stosunku 3.11 bo w preejakulacie mogą znajdować się plemniki. Pozdrawiam