Czy tabletki Vibin Mini są skuteczne od pierwszej pigułki?

Witam, moja dziewczyna zaczyna brać tabletki antykoncepcyjne vibin mini. Twierdzi że podczas brania tabletek po okresie 8 dni nie może dojść do stosunku z powodu 80-90% szns zajścia w ciąże gdyż jej lekarz nej tak powiedział. Dlatego czy od pierwszego dnia brania tabletek zaczynają działać i cxy podczas dni plodnych powinienem dodatkowo sie zabezpieczyć by moja dziewczyna nie zaszła w ciąże?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie ma w stu procentach skutecznych metod antykoncepcji i zawsze jest stopień ryzyka. Proszę kierować się zaleceniami lekarza ginekologa