Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy taki masaż może zaszkodzić i jakie niesie korzyści dla zdrowia prostaty?

Witam. Od ponad roku regularnie masuje prostate masazerem prostaty jako aktywność seksualna, na chwile obecna jestem sam wiec zwykła masturbacja i masaż prostaty to moja jedyna forma aktywności seksualnej. Chciałem zapytać jak czesto mogę taki masaż wykonywać aby nie zaburzyć przy tym zwykłej aktywności tzn stosunku z kobieta i czy taki masaż moze zaszkodzić i jakie niesie korzyści dla zdrowia prostaty? PozdrawiaM
MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu

Alkohol i seks

P { margin-bottom: 0.21cm; } Sięgając po alkohol mamy za cel nabrać pewności siebie, rozładować stres, zwiększyć atrakcyjność w oczach partnera. Czy wiesz, że alkohol negatywnie wpływa na jądra, wytwarzanie spermy i poziom testosteronu? Więcej informacji, na temat także długotrwałego spożywania alkoholu, udziela seksuolog Anna Golan.

Masaż gruczołu krokowego nie jest czynnością standardową. W poście brakuje podania wieku oraz bliższego opisu czynności, jak częstotliwości i intensywności, czasu...
Zabiegi na okolicę prostaty za pomocą urządzeń - nie powinny być stosowane bez zasięgnięcia porady lekarskiej u lekarza urologa.
Prostata jest gruczołem, jest to tkanka delikatna, tak jak gonady (jądra), czy tarczyca.
To pytanie powinno być zadane przed rokiem, czyli przed wdrożeniem regularnych mechanicznych zachowań.
Podsumowując, zachęcam do konsultacji w gabinecie lekarza urologa w miejscu zamieszkania.
Pozdrawiam Świątecznie. 26/12/17 JW, blog seksuologia.com

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy