Czy zapaleniu prostaty towarzyszy zmniejszenie erekcji?

Witam, Nie dawno byłem u lekarza specjalisty urologa, który zdiagnozował u Mnie zapalenie prostaty. Jestem w Trakcie leczenia. Moje pytanie dotyczy erekcji, czy zapaleniu prostaty towarzyszy zmniejszenie erekcji ?? Zauważyłem, że mimo iż występuje ona, to jest dużo Mniejsza niż wcześniej, oraz ciężej ją utrzymać (szybko ją tracę). Pod terminem "Mniejsza" mam na myśli, to że gdy penis jest w zwodzie to jest on w połowie twardy (jakby był w niepełnym wzwodzie). Z góry dziękuje za odpowiedz.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Każdy proces zapalny w układzie moczowo-płciowym może mieć (i często ma) wpływ na sprawność seksualną. Ważne jest skuteczne wyleczenie zapalenia gruczołu krokowego, żeby forma ostra nie przeszła w przewlekłą. Jest to ważne nie tylko seksuologicznie, ale także w aspekcie stanu nasienia, płodności.
Proponuję porozmawiać z leczącym lekarzem urologiem na temat zauważonych objawów związanych ze wzwodem. Pozdrawiam. JW, blog seksuologia com. Poznan.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
Lek. Jerzy WiÄznowski
Lek. Jerzy WiÄznowski Seksuolog

Jak najbardziej można wiązać osłabienie jakości wzwodu z przebywaną infekcją. Po skutecznym wyleczeniu wszystko powinno wrócić do normy. Jeżeli nie to będzie wymagało to dalszej diagnostyki urologicznej - warto poznać podłoże wystąpienia zakażenia.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy