Obrzęk penisa podczas przewlekłego zapalenia prostaty

Witam, czy przy zapaleniu prostaty może mieć miejsce obrzęk penisa? Mam podejrzenie zapalenia prostaty, jednak najbardziej niepokoi mnie problem z członkiem. Jest jakiś powiększony i bardzo miękki w stanie spoczynku, do niedawna natomiast był bardzo twardy. Około rok temu doznałem urazu (mocne kopnięcie w krocze) i od tamtej pory mam ciągle problemy. Najpierw powiększenie penisa (jakby niepełny wzwód) utrzymujące się tygodniami, powiększone żyły (szerokie jak palec), dyskomfort, zapalenie cewki moczowej, którego długo nie leczyłem i finalnie ciągły dyskomfort w kroczu, ból w kości łonowej, problem z oddawaniem moczu i przede wszystkim ten powiększony i ciepły członek. Czy wszystkie te problemy które opisałem faktycznie mogą mieć związek z zapaleniem prostaty i czy w ogóle jest szansa, że kiedykolwiek wszystko wróci do normy? Czy dostępne preparaty ziołowe są skuteczne w walce z zapaleniem prostaty? (Nie mam już siły brać antybiotyków). Chciałbym jeszcze dodać że erekcje, choć występują to jednak są gorszej jakości niż rok temu przed "chorobą".
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Oczywiście w przypadku przewlekłego zapalenia prostaty może dochodzić do obrzęku penisa, jego bolesności, zaburzeń potencji czy erekcji. Oczywiście w takim przypadku leczeniem powinien zająć się urolog. Najczęściej stosuje się długotrwałą antybiotykoterapię (nawet do dwóch, trzech miesięcy), środki przeciwzapalne (z reguły w postaci czopków) oraz odpowiedni, higieniczny tryb życia (nieprzetrzymywanie moczu, regularne wytryski, nieprzegrzewanie ani nie wyziębianie krocza, unikanie pewnych sportów np. jazdy na rowerze). Odpowiednie skuteczne leki dostępne są na receptę. Oczywiście szansa na wyleczenie jest duża w przypadku zachowania wszystkich zaleceń urologicznych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty