Czy taki puls jest prawidłowy w moim przypdku?

Witam czy u kobiety 26lat z lekka niedomykalnością zastawki mitralnej. Puls podczas spokojnego spaceru wynosi 130 czasami nawet więcej. Czy to jest normalne ? Dodam ze wchodząc po 10 schodach w domu puls skacze do 120

Przy niewielkim wysiłku to zbyt wysoka wartość. Najczęściej przyspieszone tętno wynika ze zbyt małej ilości spożywanych płynów i niedoborów elektrolitowych (zwłaszcza potasu i magnezu). Sugeruję zadbać o prawidłowe nawodnienie i wykonanie 24h EKG met. Holtera.