Czy taki wynik badania cytologicznego jest prawidłowy?

Czy ten wynik badania cytologicznego jest prawidłowy? AI BI CI2aa1 Nie stwierdzono zmian srodnablonkowych i procesu zlosliwego . Zmiany nienowotworowe Inne zmiany nienowotworowe odczynowe i naprawcze , zmiany odczynowe zwiazane są z zapaleniem ( łącznie z typową regeneracją) Rozpoznanie wg Papanicolaou II .

Pod względem onkologicznym nie ma podejrzeń. Natomiast zmiany odczynowe mogą (ale nie muszą) być wskazaniem do leczenia przeciwzapalnego. Proszę skontaktować się ze swoim ginekologiem.