Czy te wyniki mogą świadczyć u mnie o insulinooporności?

Witam czy poniższe wyniki mogą świadczyć o insulinoopornosci / hiperinsulinemii ? Z góry dziękuję . Glukoza na czczo 78 mg /dl insulina na czczo 7,7 glukoza po 60 minutach 144 mg/dl insulina po 60 minutach 105,1 glukoza po 120 minutach 94 mg/dl insulina po 120 minutach 64,8uU/ml

Tak, ponieważ poziom glukozy nie wraca do poziomu na czczo, jest podwyższony, ponadto są duże wyrzuty insuliny, a po 2h jej poziom nadal jest wysoki. Świadczy to o insulinooporności oraz hiperinsulinemii.
Zapraszam do skorzystania z indywidualnych lub gotowych planów regulujących poziom glukozy i insuliny w organizmie: www.dietetyk24.wroclaw.pl