Czy te złogi w nerkach są groźne?

Dzien dobry. Wykryto u mnie w nerkach -Poj. złogi w kielichach Nl: 13mm w kielichu gornym i 2mm w kielichu srodkowym. Zwraca uwage czesciowe podwyzszenie echogennosci piramid nerkowych w obu nerkach co budzi podejrzenie nefrokalcynozy. Reszta jest ok. Czesto boli mnie dol plecow i podbrzusze. jestem ospala, apatyczna, ciagle zmeczona, swedzi mnie cale cialo. Czasami czuje bol wysoko tam gdzie nerka zwlaszcza przy chodzeniu. Czy to grozne dla zdrowia i zycia? czym grozi wapnica nerek?

Jeśli jest to rzeczywiście wapnica (zdania lekarzy od USG są podzielone w tym obrazie) to należy skorzystać z porady nefrologa. Ale przede wszystkim należy pozbyć sie stosunkowo dużego (11 mm) kamienia z nerki. W tym przypadku UROLOG. Pozdrawiam www.hanecki.pl