Czy test ciążowy może wskazywać błędne wyniki?

Witam
Okres spóźnia mi się od 15 dnia, dziś wykonałam test ciążowy i wyszedł pozytywnie (test był kupowany w tamtym roku, na opakowaniu jednak data przydatności jest do 2011).
Zastanawiam się, czy źle przechowywane, np. w zbyt gorącej temperaturze może wpłynąć na fałszywy wynik testu. Oprócz lekkiego bólu piersi przy dotykaniu i bólów w podbrzuszu, takich jak na okres, nie mam innych objawów. Jeśli doszłoby do zapłodnienia mogło to być 3 lub 5 tygodni temu.
Bardzo proszę o odpowiedź, jakie jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Pomimo tego, że test był ważny do 2011 r. jego nieodpowiednie przechowywanie może wpłynąć na wyniki. Dlatego, aby zweryfikować ten wynik, należy wykonać kolejny test ciążowy. Objawy, o których Pani pisze, czyli bolesność piersi przy dotyku oraz pobolewania podbrzusza mogą być związane z ciążą.

Pozdrawiam