Czy to była miesiączka czy plamienie ciążowe?

Witam.
Miesiączka przyszła 4 dni po terminie i trwała tylko półtora dnia, strasznie była delikatna, normalny okres mam 4 dni (nie jest obfity, ale widać, że to okres) tym razem jednak był tak delikatny, że tampony wyjmowałam prawie czyste. Chodzę do toalety co pół godziny i ciągle sikam, nie jest to przeziębiony pęcherz, bo nic mnie nie boli i sikam dość dużo.
Mój partner zauważył, że urosły mi piersi. Miałam dwie awaryjne sytuacje jedna 1 grudnia ale po niej pojawiła się normalnie miesiączka druga (mniej prawdopodobna, że cokolwiek mogło się stać) 31 grudnia.
Czy powinnam się martwić? Wiem, że inni powiedzą 'zrób test zrób test' ale przecież krwawienie jakieś jednak było.
Proszę o radę.

Witam serdecznie,

Zdarza się, że kobiety będące w ciąży mają 3-4 krwawienia przypadające na czas miesiączki. Zatem krwawienie nie wyklucza ciąży. Powinna Pani w tej sytuacji wykonać test ciążowy. Tym bardziej, że ostanie krwawienie miało odmienny przebieg niż poprzednie miesiączki.
Poza tym objawy, które się u Pani pojawiły mogą sugerować ciążę.