Czy to dobry wynik badania nasienia?

witam mąż robił badanie nasienia i proszę o odpowiedz czy wyszły dobre czy złe podaję wynik czas upłynnienia 30min barwa ejakulatu prawidłowa lepkość prawidłowa objętość ejakulatu 2,3 ml ,liczba plemników 19,5mln ,liczba plemników o ruch.A,B 20%, liczba plemników o ruchliw.C 10% liczba plemników nieruchomych 70% aglomeracje nieliczne duże ,leukocyty 750tyśml,bakterie obecne , plemniki prawidłowe 70% wyszło obniżona objętość badanego ejakulatu ,oligozoospermia 1 st. astenozoospermia 3 st.

Lek. Tomasz Budlewski

Opis może wskazywać na infekcje konieczne leczenie i ponowne badanie konieczna pilna wizyta u urologa