Czy to nie za duża dawka Euthyroxu?

Witam, od 3 tygodni biorę Euthyrox 50 czy jak na pierwszą wizytę u endokrynologa czy nie za duża dawka? Dostałam ja przy tsh 5,96 (norma do 4,200). Nie widzę poprawy włosy mi wypadaja garściami, trochę senność się zmniejszyła ale rano ciężko się obudzić, kłopoty straszne z pamięcią,, zwiększony apetyt, waga skacze raz w górę raz w dół, na udach skóra mi schodzi przy tym jest sucha, psychicznie czuję się źle albo płaczę bez powodu albo się śmieje, na nic siły nie mam ciężko się męczę, powietrze ciężko mi złapać, rozdrazniona jestem i nerwowa. Czy to skutki brania leków? Przed diagnoza miałam takie same objawy. Czy za słaba dawka czy zły lek dobrany? Proszę o odpowiedź

Szanowna Pani, w przypadku niedoczynnosci tarczycy dawkę dobiera się na podstawie wyników laboratoryjnych i objawów pacjenta- nie jest istotne czy jest to pierwsza wizyta czy kolejna. 50 ug Euthyroxu nie jest to zbyt duża dawka szczególnie u tak młodej kobiety- szczegolnie jeśli w planach jest gdzies w perspektywie zajście w ciąże- wówczas optymalne są nawet nieco mniejsze wartosci TSH-nawet ok 2. Na skutki działania hormonów trzeba trochę poczekać- podawane przez Pania objawy- senność, rano ciężko się obudzić, kłopoty z pamięcią, zwiększony apetyt, sucha skóra, złe psychiczne samopoczucie mogą wynikać jeszcze z niedoczynnosci tarczycy. Ewentualna korekcja dawki gdzies po 3 miesiącach od rozpoczęcia przyjmowania leków. Jeśli objawy będą się utrzymywać a TSH i wartość wolnych hormonów tarczycy będą w normie wówczas proszę poszerzyć diagnostykę. Nie napisała Pani czy bylo wykonywane usg tarczycy i inne badania z krwi np podstawowa morfologia. Pozdrawiam serdecznie i zycze zdrowia Anastazja Szlauer-Stefańska