Czy to prawda, że po jakimś czasie ból ustępuje samoistnie?

Od kilku dni przy dotykaniu żołędzia czuje ból, nie jest to bol nie do wytrzymania ( lekki). Ból powstał z dnia nadzień, nie dostałem żadnej wysypki, zaczerwienienia. Dodam że podczas wzwodu prącia ból ustępuje. Gdzieś przeczytałem że jeśli nie ma żadnych zmian fizycznych bóle mogą zniknąć po 1-3 miesiącach czy to prawda?

Ból jest sygnałem alarmowym organizmu, także bez próby wyjaśnienia jego pochodzenia pochopnym byłoby poprostu czekać 3 miesiące. Sugeruję jednak udać się do urologa celem wyjaśnienia źródła dolegliwości, urolog jest specjalistą schorzeń układu moczowo-płciowego, więc warto skorzystać z jego wiedzy i doświadczenia. Być może będzie wskazane dodatkowe badanie tj USG prącia, ale o tym można decydować po zbadaniu pacjenta.