Czy to rozszerzanie się naczyń czy żylaki?

Mój problem polega na tym ze w wyższych temperaturach gdy moszna jest rozluźniona widoczne są czarne żyły na środku moszny w lewej jego połowie. Nie odczuwam bólu jądra ani tych żył. Jedyne co to mam uczucie jakbym czuł lewe jądro bardziej niż prawe może to normalne bo lewe zwisa niżej niż prawe. Żyły te nie są zgrubiale, są wyczuwalne i widoczne bo są większe. Widoczne są tylko w wyższych temperaturach przy spiętej mosznie ich nie ma. Są to dwie żyły. Czy to rozszerzanie się naczyń czy żylaki?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aby konkretnie stwierdzić czy to poszerzenie żył czy już żylaki najlepiej byłoby w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z urologiem, wykonać USG. Z opisywanego przez Pana widoku żył w zakresie lewego powrózka nasiennego jednak można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że nic groźnego się nie dzieje.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty