Czy torbiel przysadki mózgowej może mieć związek z nerwicą?

Witam. Mam 27lat i od roku leczę się na nerwicę lękową. Ostatnio RM głowy wykazał torbiel przysadki 10mm. Wizytę u neurologa mam wyznaczoną za miesiąc. Zastanawia mnie, czy istnieje związek pomiędzy przysadką a nerwicą? Czy np torbiel może być jej przyczyną?

Szanowna Pani,

czynnik psychiczny bierzemy pod uwagę w momencie, kiedy wykluczone są choroby somatyczne, ponieważ objawy mogą być podobne, jednak istotna jest przyczyna problemu, w związku z tym zalecana jest szczegółowa diagnostyka neurologiczna.
Przysadka mózgowa pełni ważną funkcję w orgazmie człowieka; http://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,przysadka-mozgowa---funkcje--nadczynnosc-i-niedoczynnosc,artykul,1663366.html
Zalecane jest wsparcie psychoterapeutyczne w paradygmacie poznawczo - behawioralnym.

Pozdrawiam serdecznie