Czy w ciąży można stosować Cidrex Plus?

Dlaczego Cidrex Plus nie można przyjmować w trakcie ciąży? Biorę go od dwóch miesięcy, nie wiedziałam o ciąży. Czy może zaszkodzić dla dziecka?
KOBIETA, 30 LAT 3 miesiące temu

Dzień dobry,

Przeanalizowałam skład preparatu,który Pani używała.

W tym preparacie jest zielona herbata, której nadmiar może ograniczyć wchłanianie niektórych cennych dla zdrowia płodu składników odżywczych, a nawet wywołać groźne zaburzenia pracy serca.

Morszczyn pęcherzykowaty wykazuje działanie przeczyszczające. Nadmierny pasaż jelit przyczynia się do wywołania skurczy macicy. Ale ogólnie nie ma badań na temat wpływu morszczynu pęcherzykowatego na kobiety w ciąży,dlatego nie zaleca się spożywania tego preparatu.

Każdy preparat,który używa Pani w ciąży proszę analizować. Wiele produktów nie powinno być używanych przez kobiety ciężarne. Do nich również należą kosmetyki.

Proszę dalej nie przyjmować tego preparatu i każdy nowy "specyfik" konsultować z położna,farmaceuta lub lekarzem ginekologiem.

Artykuł na temat odchudzania:

https://prenatale.pl/odchudzanie-w-ciazy-czy-to-bezpieczne/

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/jakie-suplementy-przyjmowac-w-ciazy%3famp=1

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska