Czy w Polsce można sprowadzić taki lek?

Witam.Lekarz zalecił mi lek colestid 5g.Powiedzial też, ze tego leku w Polsce nie ma i obecnie sprowadza mi go rodzina z Belgii.Czy w Polsce w Polsce mozna sprowadzic taki lek albo jego zamienniki, bo to b.drogi lek i na dluższą metę, nie wiem czy dam radę finansowo?

Witam
Można sprowadzić lek. Lekarz musiałby wystawić zapotrzebowanie, które następnie jest zatwierdzane przez ministerstwo zdrowia i lek sprowadzony w ramach importu docelowego przez hurtownię farmaceutyczną poprzez aptekę.
Pozdrawiam