Czy dostanę w Polsce lek Nitrofurantoina lub pochodny?

Witam
czy dostanę w Polsce lek Nitrofurantoina lub pochodny? Chodzi o wyleczenie układu moczowego z bakterii (trwa to od kwietnia i ciągle nawracają, przez co nie mogę normalnie funkcjonować). Próowałam różnych leków, ale jak dotąd nic nie pomogło na infekcję układu moczowego.
Natomiast moja siostra miała podobne problemy, a mieszka za granicą. Mówiła, że to właśnie Nitrofurantoina jej w końcu pomogła, więc chciałabym spróbować tego leku, ale zastanawiam się, czy w ogóle jest dostępny w Polsce? Czy może powinnam sprowadzić Nitrofurantoinę od siostry zza granicy? Czy to w ogóle legalne? A może w Polsce jest jakiś odpowiednik?
Czy w ogóle można w ten sposób normalnie sprowadzać leki, np. bezpośrednio do apteki, czy jeśli czegos nie ma w Polsce, to oficjalnie w aptece nie mogą tego sprowadzić?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli tyle trwa to nalezy wykonać posiew i włączyć leczenie celowane , ogólnie lek jest dostępny