Czy jest w Polsce dostępny lek podobny do działania Adipexu?

Witam czy jest w Polsce dostępny lek podobny do działania adipexu??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Główny składnik preparatu Adipex jest pochodną amfetaminy. Tego typu preparaty są zakazane w Polsce. Jest to wynik zalecenia Komisji Europejskiej z 2000 roku dotyczący wycofania z rynku wszystkich leków hamujących łaknienie i działających na centralny układ nerwowy ze względu na ryzyko poważnych działań niepożądanych.