Czy WPW jest przeciwwskazaniem do operacji?

Pytanie do kardiologa.Przeszłam diagnostykę w szpitalu pod kątem przygotowania do operacji bariatrycznej, wszystko wyszło dobrze ale mam WPW. Czy WPW jest przeciwwskazaniem do operacji? Czy konieczne jest wcześniesze jej ablowanie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! WPW może być przeciwwskazaniem do zabiegu operacyjnego. Powinien się jednak o tym wypowiedzieć specjalista kardiolog.