Czy wycięcie tłuszczaka około 8 cm na łopatce wymaga pobytu w szpitalu?

Witam Chciałam spytać czy wycięcie tłuszczaka około 8 cm na łopatce wymaga pobytu w szpitalu. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

To zalezy jak głęboko tłuszczak jest połozony , jaki ma "kontakt" z otaczajacymi tkankami , na ogół jest to tzw."chirurgia jednego dnia" i moze odbyc się w czasie jednego dnia , ale to nie jest norma i...moze się przedłużyć - nie znam szczegółów! zż