Czy wynik badania EEG wyklucza padaczkę?

Witam, Proszę o interpretację badania eeg. W zapisie spoczynkowym rejestruje się dość liczna i regularna czynność 10-12 hz do 40 uv. W czasie aktywacji hv okresowo w lewej okolicy czołowo -skroniowe rejestruja się grupy fal ostrych Theta alfa 6-8 hz do 50-60 uv o wygladzonym rysunku. Opisane zmiany utrzymuja się po zakończeniu hv. Zapis nieprawidłowy z uwagi na zmiany w lewej okolicy skroniowej. Neurolog skierowała mnie że względu na to że mam zawroty glowy zaburzenia równowagi napadowe i światło pulsujace powoduje że tracę równowagę i drżenie ciała i chciała wykluczyć padaczkę. Pozdrawiam Edyta

Witam!
EEG nie jest zbyt dokładnym badaniem: u pewnego procenta badanych zdrowych osób mogą występować zmiany w EEG, ale także w podobnym odsetku chorych zapis wypada prawidłowo. Rozpoznania nie ustala się w oparciu o jedno badanie. U Pani badanie jest nieprawidłowe, ale potrzebne są dalsze badania (RM głowy).
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.