Czy wynik tomografii zatok oznacza coś niebezpiecznego?

Tomografia zatok - wynik: zatoki czołowe: hippoplastyczne, powietrzne, ujścia czołowo - sitowe drożne. sitowie: zacienienie nielicznych komórek, poza tym powietrze. zatoki szczękowe: koncentryczne przerosty śluzówkowe (do gr. 3-4 mm) po prawej, ze zwężeniem ujścia. lewa powietrzna . kompleks ujściowo - przewodowy lewy drożny. Zatoki klinowe: prawa powietrzna, jej ujście drożne. W lewej zgrubienia śluzówkowe, jej ujście niedrożne.Przerost małżowin nosowych. Niewielkie esowate skrzywienie przegrody nosa. Czy to coś poważnego??

Lek. Wojciech Zygmunt

Hipoplazja zatok czołowych oznacza, że są one mniejszych rozmiarów niż norma. Koncentryczne przerosty śluzówkowe mogą świadczyć o świeżych lub przewlekłych zmianach zapalnych. Zmiany te mogą być wtórne do skrzywienia przegrody nosa i przerostu małżowin nosowych. Zalecałbym dalszą opiekę laryngologiczną.