Dermatoza okołoustna w ciąży

Dermatoza okołoustna w ciąży, a morfologia. Jestem w 20 tc i od miesiąca mam wielki czerwony placek poniżej ust z jednej strony, i dwie plamki powyżej ust po obu stronach. Jest to chropowate (jakby drobniutkie pęcherzyczki) i czasami swędzi. Oglądałam zdjęcia osób chorych na dermatozę okołoustną i wygląda to tak jak u mnie. Ponadto mam podwyższony poziom leukocytów, neutrofili i bardziej niż zwykle obniżone erytrocyty. Czy to ma jakiś związek? Czy takie problemy w ciąży są groźne dla dziecka?

Lek. Katarzyna Szymczak

Pani dolegliwość raczej nie mają wpływu na stan dziecka, natomiast zmiany laboratoryjne najprawdopodobniej spowodowane są ciążą.
Pozdrawiam