Dermatoza okołoustna w ciąży
Dermatoza okołoustna w ciąży, a morfologia. Jestem w 20 tc i od miesiąca mam wielki czerwony placek poniżej ust z jednej strony, i dwie plamki powyżej ust po obu stronach. Jest to chropowate (jakby drobniutkie pęcherzyczki) i czasami swędzi. Oglądałam zdjęcia osób chorych na dermatozę okołoustną i wygląda to tak jak u mnie. Ponadto mam podwyższony poziom leukocytów, neutrofili i bardziej niż zwykle obniżone erytrocyty. Czy to ma jakiś związek? Czy takie problemy w ciąży są groźne dla dziecka?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Pani dolegliwość raczej nie mają wpływu na stan dziecka, natomiast zmiany laboratoryjne najprawdopodobniej spowodowane są ciążą.
Pozdrawiam