Dgranie mięśnia pod okiem i zawroty głowy przy zmianie pozycji

WItam od 2 tygodni mam zawroty glowy przy zmianie pozycji z lezacej na stojaca i na odwrot. Dzisiaj zaczal mi drgac jakis miesien pod okiem. Czym sa spowodowane te objawy oraz jak moge im zaradzic

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zawroty głowy mogą być wynikiem spadków ciśnienia. Przede wszystkim proszę zatem spróbować być uważną podczas zmiany pozycji oraz robić to powoli. Drżenia mięśnia twarzy mogą mieć wiele przyczyn, przy czym najbardziej prawdopodobne są zaburzenia elektrolitowe oraz zmęczenie. Jeśli takie objawy będą się powtarzać sugeruję konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu.