Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta po operacji pęcherzyka żółciowego

Tomasz 44 lata ,kamien w woreczku 24mm .Czy po usunieciu woreczka czeka mnie ostra dieta do konca zycia?Czy moj stan zdrowia sie nie pogorszy po takiej operacji?czytalem ze wielu pacjentow ma pozniej duzo problemow z watroba i trzustka oraz z zoladkiem.prosze oporade iewentualna diete.
MĘŻCZYZNA, 44 LAT ponad rok temu

Jak szuka się żywych dawców do przeszczepów?

Organy do przeszczepów nie zawsze są pobierane od zmarłych dawców. Czasem konieczne są narządy od żywych osób. Jak można znaleźć takiego dawcę? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski Chirurg

Szanowny Panie, Dieta po usunięciu pęcherzyka żółciowego jest w pewnym stopniu ograniczona, ale po pewnym okresie wraca Pan do normalnego jedzenia.
Pozostałe pytania muszę pozostawić bez odpowiedzi - nie są one proste do wyjaśnienia na portalu medycznym (są zbyt obszerne). Zapraszam na rozmowę do mojego gabinetu.
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski specjalista chirurg

Dieta po operacji będzie stopniowo rozszerzana i nie przypuszczam by problemy dietetyczne utrzymywały się do końca życia. Stan zdrowia po operacji bez wątpienia poprawi się, bo taki był cel zabiegu. Znacznie większa liczba pacjentów po operacji nie zgłasza żadnych objawów. Współistniejące problemy wątrobowe lub trzustkowe u tej mniejszości może być przyczyną w/w objawów. Życzę powrotu pełni do zdrowia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy