Dlaczego 13-latka jeszcze nie miesiączkuje?

Witam! moja córka ma 13 lat 172cm wzrostu i waży 55kg. Regularnie chodzi na w-f pływa jeździ konno, na rolkach i rowerze i biega. Moje pytanie brzmi: dlaczego nie miesiączkuje...? Czy to przez wagę, lub wykonywane sporty? Proszę o pomoc. Z góry serdecznie dziękuję oraz gorąco pozdrawiam :)

może jeszcze nie miesiączkować, ale można zgłosić się do ginekologa dziecięcego bo może ma zrośnięte wargi sromowe mniejsze. Jeśli ma już owłosienie łonowe i piersi to raczej powinna już mieć miesiączkę. Czasem dziewczynki z anoreksja też nie miesiączkują . Czy córka je normalnie?